Blogy

Piranha | Mikulášská punčocha (Tvořeníčko, tvoření)

Blíží se Mikuláš a já ještě teď po tolika letech si dovedu vybavit tu vůni tak těžce sehnaných mandarinek a poměrančů...teď už tolik nevoní! Ale HLAVNĚ si vzpomínám rok co rok na mojí mikulášskou punčošku. Byla bílá s červenou saténovou mašlí a poutkem a hlavně byla stašně heboučká - zřejmě mi ji maminka ušila ze zbytků společenských šatů jejích zákaznic.  Dnes jsem se probudila a běžela jsem k oknu...sníh nikde, nevím proč, myslela jsem si, že určitě už sněžilo a přitom jsem si vzpomněla na svojí mikulášskou pučošku,které je nevím kde konec. No nic...tak si nějakou ušiju a šla jsem štrachat do zbytků...jenže cesta dlouhá a já mám neskutečné zásoby všeho možného z čeho se dá šít, jenže ... zelený ručník s květinovým vzorem a bordurou byla výzva vyrobit neobvyklou punčochu! Do jaké míry se mi to povedlo, posuďte sami.

 

 

 

 

Využila jsem ozdobné bordury na obou koncích ručníku. Prošpendlila jsem si kraje, aby mi pak pěkně seděly na sobě při šití. Nakreslila obří punčochu a vystříhla jí.

 

 

 

 

 Zelená punčoška si vyloženě říkala o veselou červenou ozdobu...a tak vnikla aplikace z červeného úpletu, který jsem podložila vatelínem a přizdobila kytičkovou bordurkou.

 

 

 

 

 

 

 

Pak jsem na maxi punčochu přišila pěkně bytelné poutko, aby ten mikulášský poklad pěkně uneslo ...kdo chce může si do srdíčka vyšít jméno...nebo místo srdíčka našít losíka od katka.bestr a pokud šít neumíte, nebo se vám prostě nechce... uvařte si punč a punčošku si kupte třeba u hamik.

Sice dnes v noci nesněžilo, ale k sousedům na zahradu přiletěl páv...páni to je pokoukání a nemusí být zrovna bílo...jo a nezapomeňte si pověsit svoji punčošku!

 


Diskuze

Piranha | 21. 11. 2010, 20:38

zkouším jak se mi to zobrazí

 
(0 ks / 0 Kč)